טיפים להצלחה ביריד

10 פעולות שכדאי לעשות כדי למשוך קהל לביתן ולהגדיל את סיכויי ההצלחה העסקית ביריד

מאת סיגל בן צבי, מנהלת היריד


תערוכות וירידים מעבר להיותם מפגש מקצועי של העוסקים בתחום, מהווים נדבך חשוב בפעילות עסקית של חברה ודרך מצוינת להרחיב את מעגל הלקוחות ופוטנציאל המכירות.

ההשתתפות בתערוכה או יריד מאפשרת חשיפה ללקוחות חדשים, חיזוק קשרים עסקיים עם לקוחות קיימים. זיהוי והכרת מתחרים ומפגש בלתי אמצעי עם נציגים ומפיצים של הענף.

הפעילות בתערוכות הנעשית בדרך כלל בחלל דחוס וצפוף, מאפשרות למצות ההזדמנויות ממוקדות בפרק זמן קצר, אולם, יש לזכור כי המבקרים בתערוכה חשופים גם למציגים, מוצרים ופיתויים נוספים, ועל מנת להבטיח הצלחה עסקית חייבים לעשות זאת נכון.

תערוכות וירידים הם זירה מצוינת גם ליצירת קשרי גומלין עם עסקים וחברות המשתתפים כמציגים וחשוב להיערך גם לפעילות זו.

סיגל בן צבי, מנהלת יריד הוועדים, מוותיקת מארגני הירידים המקצועיים בישראל, מגישה לכם לכם להלן טיפים ורעיונות שייסעו להצלחתכם היריד הוועדים ובכל תערוכה שתבחרו להציג בהם.


ככה תגדילו את סיכויי ההצלחה שלכם ביריד

קדמו את הנוכחות שלכם בתערוכה מבעוד מועד: השתמשו במדיה חברתית, בשיווק בדוא"ל ובערוצים אחרים כדי ליידע לקוחות ואנשים שאתם מציגים ביריד וספו להם מה הם יכולים לצפות לראות בביתן שלכם.

צורו חומרים שיווקיים מרתקים ואינפורמטיביים: דאגו לרושם הראשוני חזק ודאו שהביתן שלכם מושך ויזואלית, קל לניווט, עם שילוט ברור ותצוגות מושכות עין, שיש בו עלונים, פליירים וחומרים שיווקיים אחרים המספקים למבקרים מידע מפורט על המוצרים או השירותים שלכם.

הציעו משהו בעל ערך: שקלו להציע מתנה או מבצע מיוחד למי שמבקר בביתן שלכם.

שיתופי פעולה עם מציגים אחרים: גלו מי עוד עומד להציג בתערוכה ופנו אליהם כדי ליצור יחד הזדמנויות לקידום צולב. נצלו את התערוכה ליצירת  קשרים עסקים עם מציגים ועסקים אחרים בתערוכה.

מעקב באמצעות לידים: אספו מידע ליצירת קשר מהמבקרים בביתן שלכם ועקבו באמצעותם אחרי היריד כדי להמיר לידים ללקוחות.

הגדרת יעדים: ודאו שיש לכם יעדים ברורים ומדידים לתערוכה ועקוב אחר ההתקדמות לקראתם.

הכנת מסרים קליטים: דאגו שיהיה לכם מסר ברור, מגרש ותמציתי לגבי המוצרים או השירותים שלכם לצד צוות מאומן שיכול לענות על השאלות ולחלוק את המידע עם לקוחות פוטנציאליים בתערוכה.

איתור לקוחות: היו פרואקטיביים וחפשו מבקרים באופן פעיל, אל תחכו רק שהם יגיעו אליכם.

פרסום מוקדם: יש לשקול להשקיע בפרסום ככול ישי לכם תקציב לכך, או ברכישת חסויות כדי להגביר את הנראות והחשיפה שלכם באירוע.

פולו אפ: כדאי לעקוב אחר המשתתפים שביקרו אתכם לאחר התערוכה כדי להודות להם על הביקור וכדי לנצל את הלידים שנוצרו לעסקאות והציעו להם מבצעים מיוחדים או הנחות.


בהצלחה