וואלה ניוז

ריכוז ידיעות שהתפרסמו באתר וואלה בנושא פעילות רווחה לעובדים  וועדי עובדיםבחברה טובה: מיהם שיאני המתנות לפסח השנה?

סקר חדש מגלה: כמה יקבלו העובדים בחברות השונות כדי לקראת פסח? תקציב המתנות עלה משמעותית השנה: מעל 4.5 מיליארד שקל יחולקו בין 3.9 מיליון השכירים בישראל. אז איפה מקבלים הכי הרבה? כל הפרטים בפנים

לי סיביליה  22/03/2022


שי לחג: מי יקבל 1,700 שקל - ומי לא יקבל בכלל מתנה מהבוס?
חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית של ועדי העובדים בישראל, ערכה סקר שבחן את תקציבי השי לחג שקיבלו העובדים במשק. לדברי יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, המונופולים הגדולים בהם פועלים ועדים חזקים חילקו לעובדים שי של 1,100 שקל ויותר; העובדים במשרדי הממשלה וגופי הממשל האחרים קיבלו שי ממוצע של 900 שקל; ואילו עובדי הבנקים קיבלו שי של 900 שקל בממוצע.
לדברי אלוש, "שווי השי בקרב ארגונים עם ועדים חזקים ממשיך לטפס וחוצה את רף ה-1,100 שקלים. כך למשל, עובדי אדמה (מכתשים) ועובדי משרד הביטחון יקבלו 1,400-1,500 שקל. עובדי חברת החשמל, רכבת ישראל, רשות שדות התעופה, דואר ישראל, מקורות ואחרים ייהנו משי של 1,000-1,200 שקל".
יעל געתוןאלפי שקלים במתנה: הרשימה הסודית של תקציבי השי לחג
ראש השנה חל אמנם רק עוד כחודשיים וחצי, אבל מרוץ התלושים לחג כבר החל: על פי סקר שערכה חברת ועדים, שהגיע לידי וואלה! עסקים, ועדי העובדים יוציאו למעלה מ-4 מיליארד שקל על מתנה. מי עומד בראש הרשימה ואילו עובדים יקבלו רק 100 שקל?
יעקב אלוש , מנכ"ל חברת ועדים: "שוק השי לחג הוא שוק צומח שכן לא רק תקציבי השי גדלים אלא גם מעגל מקבלי השי מקרב העובדים מתרחב מחג לחג, השנה יקבלו שי לחג כ- 3 מיליון עובדים"
יעל געתון2,300 שקל: נחשפה רשימת שיאני השי לחג בפסח השנה
חלוקת השי המסורתי לפסח הסתיימה בסוף השבוע, וחברת ועדים הזדרזה לערוך סקר עדכני בקרב יושבי ראש הוועד. אז מי קיבל תווי קנייה שמנים ובאילו חברות הסתפקו במתנה צנועה?
מנכ"ל חברת ועדים, יעקב אלוש, בקרב יושבי ראש הוועדים, מדרג את הרשימה המלאה של 2.7 מיליון עובדים מאוגדים שקיבלו מתנות בסוף השבוע האחרון. על פי הנתונים, המעסיקים הוציאו השנה מעל 4 מיליארד שקל על מתנות - עלייה של 12% מהשנה שעברה. הסכום הממוצע שקיבלו העובדים המאוגדים ברחבי הארץ נע בין 650-850 שקל.
יעל געתון -שי לחג: כמה כסף יקבלו ועדי העובדים לחג הפסח
מקבלים לחג תווי קנייה, מתנה או רק בקבוק יין? ועדי העובדים הוציאו השנה 4 מיליארד שקל על מתנות לחג הפסח - עלייה של 12% לעומת השנה שעברה. הסכום הממוצע אותו יקבלו הוא בין 650-900 שקלים, ובראש הרשימה משרד הביטחון. כמה קיבלו יתר הוועדים?
לדברי מנכ"ל חברת ועדים, יעקב אלוש, לפני 4 שנים עבר חוק המחייב את רשתות השיווק לכבד את מלוא ערכו של התו. המשמעות היא שיותר לא ניתן לקבל תו בשווי 100 שקלים, ולגלות במעמד הקנייה שהוא שווה רק 90 שקלים ואינו חל על מבצעים, או תקף לזמן מוגבל וניתן למימוש חלקי.
יעל געתון  שי לחג: מי יקבל 2,000 שקל לחג ומי "רק" 350 שקל?
סקר שערכה חברת ועדים מראה כי השי לחג גדל השנה ב-10% לעומת אשתקד - ויעמוד על 680-890 שקלים לעובד. המנהלים ימשיכו לקבל שי שמן וקבוע של 5,000-8,000 שקלים
יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מציין כי השי לחג בישראל הוא מהגבוהים בעולם. בארצות הברית, למשל, העניקו השנה 48% מהמעסיקים שי לחג לרגל השנה החדשה בסכום צנוע של 35 דולר בממוצע לעובד ו-45 דולר למנהל. במדינות האיחוד האירופי המצב דומה - שם נתנו לעובדים בראש השנה האזרחית של 2017, בקבוק יין או כרטיסי גיפט קארד צנועים של 30-60 אירו.
אירה אימרגליק