YNET - ידיעות אחרונות

ריכוז ידיעות וכתבות שהתפרסמו ב-Ynet ובעיתון ידיעות אחרונות על פעילות וועדי עובדים, שי לחג ויריד הוועדים בישראל


1,500 שקל ברשות שדות התעופה, 650 שקל בשטראוס: כמה מקבלים העובדים לחג
איריס ליפשיץ-קליגר ממון 16/4/2024

על פי סקר שנערך ב-1,800 מקומות עבודה, הוועדים הגדולים ועובדי המונופולים ימשיכו לעמוד בראש מקבלי השי הגבוה, עם מתנה לפסח בשווי ממוצע של 1,200 שקל לעובד. וגם: מה שווי המתנה בהייטק?

לדברי יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, 80% מהחברות השאירו את סכומי השי דומים לשנה שעברה, 15% העלו את הסכומים ו-5% הקטינו אותם. 


יעקב אלוש


וכמה אתם קיבלתם? זה השי לחג בכל החברות בישראל
כפיר אדר | אייס 6/9/2021 

על פי סקר מקיף שערכה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של וועדי העובדים בישראל, בקרב למעלה מאלף מקומות עבודה, נמצא כי השי לחג ניצל מפגעי הקורונה, וכי הוא יוענק ליותר מ- 3 מיליון עובדים, בסכום כולל של 4.5 מיליארד שקלים (10% יותר מחג קודם). 

יעקב אלוש,, מנכ"ל ועדים

יעקב אלוש,, מנכ"ל ועדים

יעקב אלוש,, מנכ"ל ועדים, מציין כי נתון חיובי נוסף שעולה מהסקר הוא, שביותר ויותר מקומות עבודה חצה סכום השי שמקבלים העובדים את רף ה- 1000 שקלים. אלוש מוסיף כי גם חברות הייטק זיהו את הפוטנציאל של "שי לחג" והשפעתו על מיתוג המעסיק, ומקדמים את השי לחג בהתאם.ועדי העובדים: הרשתות עדיין לא מאפשרות מימוש תווי שי אונליין
מירב קריסטל  06.04.20 

 רבים מהעובדים לא מצליחים לממש את תווי הקנייה, השי לחג שהמעסיקים מעניקים לעובדים לכבוד פסח. כך עולה מנתוני חברת ועדים, המרכזת את הפעילות הכלכלית/חברתית של ועדי העובדים בישראל. מדובר בתווים בשווי 1.5 מיליארד שקל לפי ההערכות, כשכלל השוק מגלגל כ-4 מיליארד שקל בשנה. 

יעקב אלוש,, מנכ"ל ועדים

יעקב אלוש,, מנכ"ל ועדים

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, טוען שעל העובדים לבקש מהמעסיקים להמיר את התווים למזומן - ולהעביר את הסכום ישירות לחשבון הבנק.בצל הקורונה: ועדי עובדים החלו לחלק את השי לחג הפסח
בילי פרנקל: 08.03.20 

מנתוני חברת ועדים עולה כי חברות רבות הקדימו את חלוקת השי שיחולק השנה ל-3.5 מיליון עובדים. השי הממוצע לעובד יעמוד על 650-850 שקל, וממוצע השי למנהלים בכירים יעמוד על 7,000-5,000 שקל. ואילו חברות עומדות בראש טבלת השי הנדיב ביותר?

סיגל בן צבי, מנהלת יריד הוועדים

סיגל בן צבי, מנהלת יריד הוועדים

סיגל בן צבי, מנהלת יריד הוועדים למכירות מרוכזות ושי לחג שנערך בחודש החולף, מציינת כי הצעות השי הבולטת השנה יהיו מוצרי סטייל למטבח ולבית, שעונים חכמים, טקסטיל בית, מכשירי חשמל, אלקטרוניקה בידורית ועוד. בן צבי מוסיפה כי בשל משבר הקורונה, עובדים רבים יקבלו את השי לחג ישירות לחשבון הבנק שלהם.


הצ'ק הנדיב: באיזו חברה יקבלו 2,000 שקל שי לחג - ואיפה רק 100?
בילי פרנקל  23.08.19

יותר מ-3 מיליון עובדים יקבלו מתנה לחג בחודש הבא, שתנוע ממארז של מחבת וסיר ועד צ'קים על סך אלפי שקלים. אילו חברות עומדות בראש דירוג שווי השי ואיך דווקא בהייטק המתנה לא מרשימה במיוחד?

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מציין כי יותר ויותר מקומות עבודה מעניקים בשנתיים האחרונות שי לחג, הן לרגל פסח והן לרגל ראש השנה, ולא רק פעם בשנה כפי שנהגוחג שמח: אלו העובדים שיקבלו את המתנות הכי שוות השנה
מאת צחי שדה YNET 
לפי סקר חברת ועדים, השנה נרשמה ירידה בפופולריות של תווי הקנייה, בעיקר בשל הקטנת ההנחה שמעניקות הרשתות לרוכשים. השי הממוצע גדל ביחס לשנה שעברה, והעובדים בני המזל הגדול ביותר הם עובדי מפעלי תובלה של כיל בנגב - שיקבלו 1,800 שקל. וכמה אתם קיבלתם?

יעקב אלוש, מכיעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים


יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מציין כי השי לחג בישראל הוא מהגבוהים בעולם. "בארצות הברית העניקו השנה 48% מהמעסיקים שי לחג לרגל השנה החדשה בסכום צנוע של 35 דולר בממוצע לעובד ו-45 דולר למנהל, ובמדינות האיחוד האירופי המצב דומה, שם נתנו לעובדים בראש השנה האזרחית של 2017 בקבוק יין או כרטיסי גיפט קארד צנועים של 60-30 אירו".צ'ק וכרטיס טיסה: השי לחג בוועדים הגדולים
מאת בילי פרנקל, YNET 
ועדי העובדים וההנהלות ישקיעו לקראת פסח הקרוב יותר מ-3.5 מיליארד שקלים על רכישת שי לחג ל-2.3 מיליון עובדים - סכום הגבוה בכ-10% לעומת החג הקודם, כך עולה מנתונים שאספה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של ועדי העובדים בישראל.

אלוש מציין כי התרסקות מגה הביא צמצום בשוק תווי השי לחג ומתנות מוחשיות הפכו להרבה יותר פופולריות, בהן מוצרי חשמל לבית, גאדג'טים ומוצרי אלקטרוניקה, מוצרי פיקניק, מכשירי קפה ואפילו אופניים חשמליים. גם גיפט קארד של רשתות שיווק גדולות זכו לביקוש לאחר יציאת תווי הקנייה של רשתות המזון


שי כפול לחג במפעלי ים המלח: 4,800 שקל
מאת בילי פרנק   YNET
חלוקת השי לשכירים לרגל חגי תשרי מסתיימת השבוע, כאשר השנה היא מקיפה 2 מיליון עובדים. כך עולה מנתוני חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית חברתית של ועדי העובדים בישראל. סכום השי הממוצע לעובדים עומד השנה על 600-800 שקל ולמנהלים - על 5,000-8,000 שקל.

יעקב אלוש, מנכיעקב אלוש מנכ"ל חברת ועדיםמסקר נוסף שערכה החברה עולה כי העובדים בישראל נהנים מתקציבי שי גבוהים ביחס למקומות אחרים בעולם. כך למשל, בארצות הברית העניקו השנה 43% מהמעסיקים שי לחג לרגל השנה האזרחית החדשה של 2015, בסכום צנוע של 32.5 דולר (127.5 שקל) בממוצע לעובד ו-45 דולר (176.5 שקל) למנהל.יעקב אלוש מנכ"ל ועדים מוסר כי יש גם יוצאים מן הכלל. 


החופשות של העובדים: קובה, תאילנד ורוסיה
בילי פרנקל  YNET

לא רק יוון, איטליה וקפריסין - יעדי החופשה של העובדים התרחבו וכוללים השנה יעדים אקזוטיים יותר כמו קובה, תאילנד ורוסיה. יעקב אלוש, מנכ"ל ועדים, מסר כי החלשות האירו הוזיל השנה את הנופש ליוצאים לחו"ל ביותר מ-12% לעומת אשתקד. 

צוות ההפקה של יריד התיירות לוועדי עובדים

הסקר שדרג את היעדים הפופולריים לחופשה בארץ. על פי נתוני חברת ועדים, 60% מהעובדים יצאו לחופשה במהלך חודש אוגוסט. מהם היעדים החמים, ואיזו מדינה מוחרמת לגמרי?לקרוא ולקנא: דירוג מקבלי השי לחג
בילי פרנקל   YNET

נתוני חברת ועדים מגלים כי ועדי העובדים וההנהלות יוציאו יותר מ-3 מיליארד שקלים על רכישת שי לחג לכ-2 מיליון עובדים לכבוד ראש השנה - עליה של 15% לעומת אשתקד. 

יעקב אלוש, מנכיעקב אלוש מנכ"ל חברת ועדים

מי בראש הרשימה? יעקב אלוש, מנכ"ל ועדים, מציין כי אף שראש השנה עדין רחוק - וועדי עובדים והמעסיקים נערכים כבר כעת לרכישות הגדולות של ההמתנות לעובדים לחגועדי העובדים ממשיכים להחרים את טורקיה
בילי פרנקל  YNET

סקר בקרב ועדי העובדים של החברות הגדולות מגלה כי הם עדין לא מוכנים לחזור ולנפוש בטורקיה. היעדים החמים לעונת התיירות הקרובה: יוון, האיי אגן הים התיכון, ספרד, איטליה, ארה"ב ומזרח אירופה.

יעקב אלוש מנכיעקב אלוש מנכ"ל חברת ועדים

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים מציין כי בימים אלו נערכים ועדי העובדים לעונת החופשות הגדולה שמתחילה באוגוסט ומסתיימת בחגי תשרי.


עלות הנופשים של הוועדים: 4 מיליארד ש'
בילי פרנקל    YNET

שימו לב לנתון הבא: 72 אחוז מוועדי העובדים בישראל מתכוונים לקיים השנה פעילות תיירותית במקום העבודה שלהם - כך על פי סקר שערכה חברת ועדים. בוועדים החזקים, הסבסוד של המעסיק חל לא פעם גם על בני משפחה מקרבה ראשונה. 

יעקב אלושיעקב אלוש, מנ"כל חברת ועדים

ומהם היעדים? השנה חלה עלייה משמעותית בתיירות היוצאת, כאשר לרשימת היעדים התווספו וייטנאם, הודו ואפילו מרוקו


שר התיירות לוועדים: העדיפו נופש בישראל
דני שדה  ידיעות אחרונות
שר התיירות, עוזי לנדאו, קורא לראשי הוועדים הגדולים במשק להעדיף נופש בארץ על פני חופשות מאורגנות בחו"ל: "בעת שתעשיית התיירות בארץ נאבקת לעמוד על רגליה, עלינו להפגין תמיכה וסולידריות במאות אלפי העובדים בה". 

מנכ"ל ועדים, יעקב אלוש, מציין כי פעילות התיירות והנופש במקומות העבודה מהווה חלק חשוב מתעשיית התיירות בישראל ומשמשת כתשתית ארגונית משמעותית לשיווק ...השי לחג במשרדי הממשלה זינק ב-60%
בילי פרנק   YNET

בדיקת חברת ועדים מעלה כי עובדי משרדי הממשלה יקבלו בחג הפסח הקרוב שי בגובה ממוצע של 800 שקל, לעומת 500 שקל לפני 5 שנים. מקומות העבודה הגדולים ממשיכים להוביל עם תקציב של יותר מ-1,000 שקל, בעוד שענף ההיי-טק ממשיך לדשדש סביב 450 שקל בלבד.

יעקב אלושיעקב אלוש

 יעקב אלוש, מנכ"ל ועדים מציין כי עובדי הבנקים יצאו השנה מהעשיריה הראשונה


לכתבות נוספות שהתפרסמו ב-YNET הקליקו כאן