MACO

ריכוז ידיעות וכתבות שהתפרסמו במקו על יריד הוועדים ופעילות השי לחג בישראל


תלושים לפסח: למרות המלחמה, החברות לא נוגעות בהטבות

מוסד השי לחג שרד את המשבר הביטחוני, הכלכלי והחברתי. ועדי העובדים והחברות יחלקו מתנות בשווי של יותר מ-5 מיליארד שקל. בראש הרשימה: עובדי דשנים וחומרים כימיים שיקבלו 3,000 שקל. בתחתית: עובדי התחבורה הציבורית. יעקב אלוש, מנכ"ל חברת וועדים, ציין כי 80% מהחברות והמוסדות השאירו את סכומי השי דומים לשנה שעברה, 15% העלו את הסכומים ו-5% הקטינו אותם.  הסקר מצא כי 35% ממקבלי ההחלטות בנושא רכישת השי לחג, העדיפו לרכוש לעובדים מתנות מוחשיות, 30% העדיפו לרכוש תווים של רשתות המזון, 10% ירכשו לעובדים מתנות המעודדות/מסייעות לענפים ולעסקים שנפגעו מהמלחמה, 20% יחלקו לעובדים את השי באפליקציות ייעודית ו-5% יפקידו את סכום השי ישירות לחשבון הבנק של העובד.

מערכת כסף | mako | פורסם 01/04/24  למרות המשבר: חברות ההיי-טק הגדילו את התלושים לחג

המשק מתכונן לקראת הפעילות הצרכנית הגדולה של השנה, חלוקת התו לפסח ל-4 מיליון עובדים שכירים. סקר של חברת ועדים מצא שגם תעשיות במשבר הגדילו את השי לחג. אילו עובדי היי-טק יסתפקו ב-220 שקל? ועובדים של איזו חברה ממשיכים לקבל כפול מכל השאר? הרשימה המלאה

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת וועדים מוסר, כי וועדי העובדים ממשיכים למשוך את שוק המתנות לפסח כלפי מעלה וכי גם חברות היי-טק שבעבר ישתרכו מאחור, החלו ליישר קו ולהעניק לעובדים שי לחג בסכומים גבוהים.

אפרת נומברג יונגר | mako | פורסם 13/03/23 


שי לחג: כמה יקבלו העובדים בראש השנה 2022: מי יקבל 2,000 שקלים ומי יסתפק ב-100 שקלים בלבד

וועדי העובדים והנהלות נערכים לחלוקת שי בהיקף של 4.5 מיליארד שקלים. על פי סקר חבר ועדים בראש טבלה המתנות עומדים עובדי מפעלי ים המלח וחברת Hawk Technology . חברות ההיי טק מעלות את סכום המתנות. בתחתית הטבלה נמצאים עובדי הקבלן.

יעקב אלוש מנכ"ל ועדים מציין כי תקציבי הענק של השי לחג, יוצרים ציפייה עצומה במשק וכי בעלי חנויות ומנהלי רשתות השיווק, מצפים להגעה של מאות אלפי קונים שיגיעו לממש את התווים, ונערכים עם שלל מבצעים מפתים חלקם אגרסיביים כדי להביא את העובדים אליהם.

רונית מורגנשטרן mako | פורסם 04/09/22בעל הבית השתגע: המעסיקים הגדילו את תקציבי השי לחג

המשק מתכונן לקראת הפעילות הצרכנית הגדולה של השנה, חלוקת התו לפסח ל-3.9 מיליון עובדים שכירים. סקר של חברת ועדים מגלה שיותר ויותר עובדים במשק יקבלו שי גבוה מ-1,200 שקלים. איפה יחגגו את החג בגדול – הרשימה המלאה

רונית מורגנשטרן 21/03/22 


משבר? העובדים האלה יקבלו שי לחג של 3,000 שקל

הפרה הקדושה של שוק התעסוקה הישראלי לא נפגעה גם מהמיתון. וועדי עובדים והנהלות יוציאו מעל 4 מיליארד שקלים על שי לחג לראש השנה. גם עובדים בחל"ת יקבלו שי.

יעקב אלוש מנכ"ל חברת ועדים, מוסר כי ועדי העובדים חיזקו את כוחם ואת כוח הקנייה שלהם במשק בעקבות התחרות הגדולה על כיסם. אלוש מוסיף כי הוועדים הצליחו לקבל מהספקים וממנפיקי תווי השי הנחות גדולות מבעבר.


למרות הקורונה: מי מקבל שי לחג באלפי שקלים?

בעקבות משבר הקורונה מסתמן שעובדים רבים לא יקבלו מתנה לחג – למעט העובדים המאורגנים בוועדים חזקים, שמקבלים אלפי שקלים על רקע שיעור האבטלה המאמיר. והאם כדאי לכם לשכוח גם מתווי הקנייה של ראש השנה?
לפי מנכ"ל ועדים, יעקב אלוש, הסקר החדש כלל מדגם מייצג של 189 ראשי ועדים ומנהלי משאבי אנוש, שישקיעו השנה מעל 4 מיליארד שקלים במתנות לעובדים. מהסקר מסתמן ש-70% מהעובדים במשק - כ-3.5 מיליון עובדים מאורגנים - הספיקו לקבל את השי לחג לפני ההשבתה; 30% הנותרים הם ממקומות העבודה הקטנים והבינוניים, בעיקר במגזר הפרטי, והם לא יקבלו מתנה כלל.


כמה אתם תקבלו? 3 מיליון עובדים יקבלו השנה שי לחג

כמדי חג מוציאה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של ועדי העובדים בישראל, את סקר תקציבי מתנות החג שיקבלו העובדים השכירים במשק. יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מציין כי "לשי לחג יש ערך סנטימנטלי בקרב העובדים, והוא נחשב ל'פרה קדושה' שאף מעסיק לא העז לפגוע בה". "תעשיית השי לחג" מוסיף אלוש, "נחשבת לכוח משמעותי במשק לאור הגדלת תנועת הקונים בחנויות בתקופת החגים ובעיקר אלה המבקשים לממש את תווי הקנייה או להחליף את השי שקיבלו במוצר אחר".מי יקבל תלושים וכמה?


אלה שיאני השי לחג במשק - בידקו האם מקום עבודה שלכם נדיב

ועדי העובדים יוציאו השנה יחד עם ההנהלות כ-4 מיליארד שקל על רכישת שי לפסח לעובדים - כך עולה מסקר שערכה חברת ועדים, הסוקרת את כלל המתנות הניתנות על ידי הארגונים המאוגדים לעובדים. זוהי עלייה של 12% מהסכום שהוקדש לכך ב-2017. מספר העובדים שיקבלו את השי הוא 2.7 מיליון.

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מסביר כיצד התלושים לחג משפיעים על המחירים בחנויות בתקופה זאת. "תווי השי גרמו להתייקרות של 20% ויותר במחירי המוצרים והסחורות בחנויות בתקופת החגים. 


שי לחג: כמה מקבלים העובדים ב-2017?

סקר ועדים מצביע על גידול של 10% בערך הממוצע של מתנות החג לעומת אשתקד, כשהשי השנה יעמוד על 680-890 שקל לעובד, והמנהלים יקבלו שי כפול. ירידה בפופולריות של תווי הקנייה. צפו ברשימת המעבידים והמתנות

כמה או מה קיבלתם מהמעביד שלכם כשי לחג לרגל חגי תשרי? סקר שערכה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית חברתית של ועדי העובדים בישראל, בקרב כ-1,000 מקומות עבודה, מצביע על גידול של 10% בערך הממוצע של מתנות החג לעומת אשתקד, כשהשי השנה יעמוד על 680-890 שקל לעובד. המנהלים יקבלו שי כפול ומכפול, שערכו לפי הסקר עומד על 5,000-8,000 שקל בממוצע.


מי יקבל 1,800 ש' לחג ומי רק 120?

בין אם מדובר בתווי קנייה, בסט צלחות לסדר או במפה רקומה - 2.5 מיליון מעובדי המשק בישראל יקבלו השנה שי לפסח ממקום העבודה. אך בעוד ישנן חברות בעלות ועדי עובדים חזקים, שם יקבלו שי בשווי יותר מאלף שקלים, ישנם גם עובדים שיאלצו להסתפק בפחות. איפה יקבלו העובדים 1,500 שקלים ומי העובדים שנמצאים בתחתית הטבלה?


לקראת פסח: כך מתחמקות הרשתות מכיבוד תווי הקנייה

תווי הקנייה לחג הפכו כבר מזמן לשי המועדף על המעסיקים בישראל, אבל בשנים האחרונות מנסות הרשתות יותר ויותר להימנע מכיבוד התווים. כך למשל, מבצעים והנחות אינם תקפים כלל, או שיש לשלם בעבור המוצר את מחירו המלא. בדקנו את המצב לקראת חג הפסח