ריכוז ידיעות וכתבות שהתפרסמו במקו על יריד הוועדים ופעילות השי לחג בישראל


בעל הבית השתגע: המעסיקים הגדילו את תקציבי השי לחג

המשק מתכונן לקראת הפעילות הצרכנית הגדולה של השנה, חלוקת התו לפסח ל-3.9 מיליון עובדים שכירים. סקר של חברת ועדים מגלה שיותר ויותר עובדים במשק יקבלו שי גבוה מ-1,200 שקלים. איפה יחגגו את החג בגדול – הרשימה המלאה

רונית מורגנשטרן 21/03/22 


משבר? העובדים האלה יקבלו שי לחג של 3,000 שקל

הפרה הקדושה של שוק התעסוקה הישראלי לא נפגעה גם מהמיתון. וועדי עובדים והנהלות יוציאו מעל 4 מיליארד שקלים על שי לחג לראש השנה. גם עובדים בחל"ת יקבלו שי.

יעקב אלוש מנכ"ל חברת ועדים, מוסר כי ועדי העובדים חיזקו את כוחם ואת כוח הקנייה שלהם במשק בעקבות התחרות הגדולה על כיסם. אלוש מוסיף כי הוועדים הצליחו לקבל מהספקים וממנפיקי תווי השי הנחות גדולות מבעבר.


למרות הקורונה: מי מקבל שי לחג באלפי שקלים?

בעקבות משבר הקורונה מסתמן שעובדים רבים לא יקבלו מתנה לחג – למעט העובדים המאורגנים בוועדים חזקים, שמקבלים אלפי שקלים על רקע שיעור האבטלה המאמיר. והאם כדאי לכם לשכוח גם מתווי הקנייה של ראש השנה?
לפי מנכ"ל ועדים, יעקב אלוש, הסקר החדש כלל מדגם מייצג של 189 ראשי ועדים ומנהלי משאבי אנוש, שישקיעו השנה מעל 4 מיליארד שקלים במתנות לעובדים. מהסקר מסתמן ש-70% מהעובדים במשק - כ-3.5 מיליון עובדים מאורגנים - הספיקו לקבל את השי לחג לפני ההשבתה; 30% הנותרים הם ממקומות העבודה הקטנים והבינוניים, בעיקר במגזר הפרטי, והם לא יקבלו מתנה כלל.


כמה אתם תקבלו? 3 מיליון עובדים יקבלו השנה שי לחג

כמדי חג מוציאה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של ועדי העובדים בישראל, את סקר תקציבי מתנות החג שיקבלו העובדים השכירים במשק. יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מציין כי "לשי לחג יש ערך סנטימנטלי בקרב העובדים, והוא נחשב ל'פרה קדושה' שאף מעסיק לא העז לפגוע בה". "תעשיית השי לחג" מוסיף אלוש, "נחשבת לכוח משמעותי במשק לאור הגדלת תנועת הקונים בחנויות בתקופת החגים ובעיקר אלה המבקשים לממש את תווי הקנייה או להחליף את השי שקיבלו במוצר אחר".מי יקבל תלושים וכמה?


אלה שיאני השי לחג במשק - בידקו האם מקום עבודה שלכם נדיב

ועדי העובדים יוציאו השנה יחד עם ההנהלות כ-4 מיליארד שקל על רכישת שי לפסח לעובדים - כך עולה מסקר שערכה חברת ועדים, הסוקרת את כלל המתנות הניתנות על ידי הארגונים המאוגדים לעובדים. זוהי עלייה של 12% מהסכום שהוקדש לכך ב-2017. מספר העובדים שיקבלו את השי הוא 2.7 מיליון.

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים, מסביר כיצד התלושים לחג משפיעים על המחירים בחנויות בתקופה זאת. "תווי השי גרמו להתייקרות של 20% ויותר במחירי המוצרים והסחורות בחנויות בתקופת החגים. 


שי לחג: כמה מקבלים העובדים ב-2017?

סקר ועדים מצביע על גידול של 10% בערך הממוצע של מתנות החג לעומת אשתקד, כשהשי השנה יעמוד על 680-890 שקל לעובד, והמנהלים יקבלו שי כפול. ירידה בפופולריות של תווי הקנייה. צפו ברשימת המעבידים והמתנות

כמה או מה קיבלתם מהמעביד שלכם כשי לחג לרגל חגי תשרי? סקר שערכה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית חברתית של ועדי העובדים בישראל, בקרב כ-1,000 מקומות עבודה, מצביע על גידול של 10% בערך הממוצע של מתנות החג לעומת אשתקד, כשהשי השנה יעמוד על 680-890 שקל לעובד. המנהלים יקבלו שי כפול ומכפול, שערכו לפי הסקר עומד על 5,000-8,000 שקל בממוצע.


מי יקבל 1,800 ש' לחג ומי רק 120?

בין אם מדובר בתווי קנייה, בסט צלחות לסדר או במפה רקומה - 2.5 מיליון מעובדי המשק בישראל יקבלו השנה שי לפסח ממקום העבודה. אך בעוד ישנן חברות בעלות ועדי עובדים חזקים, שם יקבלו שי בשווי יותר מאלף שקלים, ישנם גם עובדים שיאלצו להסתפק בפחות. איפה יקבלו העובדים 1,500 שקלים ומי העובדים שנמצאים בתחתית הטבלה?


לקראת פסח: כך מתחמקות הרשתות מכיבוד תווי הקנייה

תווי הקנייה לחג הפכו כבר מזמן לשי המועדף על המעסיקים בישראל, אבל בשנים האחרונות מנסות הרשתות יותר ויותר להימנע מכיבוד התווים. כך למשל, מבצעים והנחות אינם תקפים כלל, או שיש לשלם בעבור המוצר את מחירו המלא. בדקנו את המצב לקראת חג הפסח